Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wibracje, drgania nadwozia 2,4 jtd

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Toruń
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    TORUŃ
    Auto
    166 2,4 JTD 136 KM 2000 r
    Postów
    21

    Domyślnie Wibracje, drgania nadwozia 2,4 jtd

    Witam,
    Mam AR 166 2.4 JTD 2000r. no i mam taki problemik. W trakcie jazdy w niskim zakresie obrotów oraz w zakresie prędkości 40-80 km/h jadąc na biegach 4,5,6, czuć wyczuwalne drgania całego nadwozia. Dodam że nic nie czuć na kierownicy. Jak wcisnę sprzęgło jest wszystko ok. Opony sprawdzone, wyważone koła. Ktoś mi powiedział że to może być wina kończącego sie koła dwumasowego. Ale drążąc temat dalej doszedłem do wniosku że gdyby padało koło 2masowe na jałowym biegu cała buda by się trzęsła, tym bardziej skakały by drzwi jak by były otwarte, a silniczek pracuje cicho i równiutko. Żadnych drgań. Więc jeśli:
    1. Koła wyważone są OK
    2. Żadnych problemów ze sprzęgłem i kołem 2masowym
    Więc co się dzieje. Drgania są tylko przy przyspieszaniu.
    Czy może to jest któraś z poduszek silnika lub skrzyni, czy może jednak jak to mi dziś zasugerował kolega luzy ma któryś przegub wewnętrzny. Jak sprawdzić przegub?
    Może ktoś już miał podobny problem.
    Proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Toruń ; 08-06-2009 o 21:39

  2. #2
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Mam podobnie w mojej 2,4 jtd ( trzęsie autem podczas przyspieszania , szczególnie na 3-ce i jadąc spokojnie na lekkie wzniesienie na 2,3 biegu przy obr. silnika 1500-2000 ) koło 2-mas wymienione ( trzęsie nadal ) Mechanik z alfaserwis.com stwierdził wyrobione poduszki silnika i skrzyni ( trzeba wymienić wszystkie , oprócz drążka reakcyjnego ) Po 9 latach guma traci swoje właściwości i albo się rozsypuje lub twardnieje . Przy okazji sprawdź sobie stan 2-masy napędu urządzeń pomocniczych , tam guma ma jeszcze mniejszą trwałość. U mnie koło było w kiepskim stanie i powodowało silne wibracje podczas jazdy w końcu pasek klinowy uległ rozcięciu wzdłuż ( nowy napinacz również uległ przedwczesnemu zużyciu i musiałem go wymienić , na szczęście jakoś dotoczyłem się do mechanika. W tym tygodniu wymieniam wszystkie poduszki silnika i skrzyni oraz robię reg. zaworów + wymiana świec. O efektach kolegę poinformuje

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Miałem to samo ( w różnych samochodach ) powód był zawsze ten sam - wyrobił się przegub wewnętrzny- ten przy skrzyni, objawy zawsze takie same w pewnym zakresie prędkości całą buda dostawała drgawek - jak odpuściłem gaz to drgawki mijały.

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Toruń
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    TORUŃ
    Auto
    166 2,4 JTD 136 KM 2000 r
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzięki,

    Kola napędu urządzeń pomocniczych juz wymienilem, jutro będe sprawdzał poduszki a w piatek jade sprawdzić stan przegubów do fachwcow z MOTOMAX-a (zajmują sie regeneracją polosi i przegubów). Chociaż osobiście też stawiam na przegub a poduszki to i tak sprawdze. Nie zaszkodzi.

  5. #5
    ViP Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Zdzieszowice
    Auto
    AR
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bedboys Zobacz post
    Miałem to samo ( w różnych samochodach ) powód był zawsze ten sam - wyrobił się przegub wewnętrzny- ten przy skrzyni, objawy zawsze takie same w pewnym zakresie prędkości całą buda dostawała drgawek - jak odpuściłem gaz to drgawki mijały.
    Miałem dokładnie to samo, po wymianie przegłubu wewn już nie trzęsie autem podczas jazdy.

  6. #6
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Ile kosztuje, i jak sprawdzić który ?

  7. #7
    ViP Dwusuwowiec
    Dołączył
    06 2007
    Mieszka w
    Zdzieszowice
    Auto
    AR
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    Ile kosztuje, i jak sprawdzić który ?
    Jak masz homokinetyczny to 130zł a jak krzyżakowy to idzie kupić krzyżak od 200zł.
    Cały przegłub krzyżakowy można kupić za 220 - 350zł.
    Sprawdź czy masz całe osłony gumowe na przegłubie wew bo często pękają i przegłub siada
    Ostatnio edytowane przez Roben ; 09-06-2009 o 19:57

  8. #8
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Po wymianie poduszek uciążliwe drgania i szarpanie ustało. Przy włączeniu i wyłączeniu silnika już nie trzepie samochodem ( a mówili ,że ten typ tak ma a g...no prawda jest o niebo lepiej ) Zmiana biegów poprawiła się znacznie i nie występuje efekt kołysania przy podjeżdżaniu na lekkie wzniesienie ( np. jadąc w korku ). Przy okazji zrobiłem reg. zaworów + wymiana świec ( 3 były spalone , 1 padła 2 mies. temu a następne zaraz po niej ). Co do przegubów to nie sprawdzałem czy są jakieś luzy i bicie ( często jest tak , że kilka rzeczy składa się na jedno niedomaganie samochodu a eliminacja 1 składowej problemu jego nie rozwiązuje m szczerze mam dość napraw bo już wydałem ok 5k zł )

  9. #9
    zenek2562
    Gość

    Domyślnie

    Witam.
    Dopisze sie do tematu dzis zauwarzylem ze przy odpalkaniu strasznie silnikiem rzuca i tak jak by cos o cos uderzało i przy gaszeniu to samo strasznie nim trzesie przedbieg 204tys.

  10. #10
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Jaki samochód ?
    Jeśli JTD to możesz mieć : zużyte koło 2-mas ( jeśli mniej trzęsie przy wciśniętym sprzęgle podczas odpalania i gaszenia , choć do końca to nie jest wyznacznik ) , poduszki silnika do wymiany , może nie palić na wszystkie cylindry podczas rozruchu.

Podobne wątki

  1. [159] drgania nadwozia podczas przyśpieszania ar 159
    Utworzone przez Yoshi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 13:08
  2. Wibracje nadwozia... Przyczyna ?
    Utworzone przez prz3m8555 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 08:29
  3. [146] [146] Drgania i wibracje.
    Utworzone przez s_ice w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 09:52
  4. Drgania nadwozia przy 70km/h
    Utworzone przez jose156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 15:08
  5. [156] drgania nadwozia przy pracy mjet'a
    Utworzone przez madagaskar w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory