Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wyszukiwanie biegów

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 jtd 140km Ti
    Postów
    522

    Domyślnie Wyszukiwanie biegów

    Koledzy mam problem. Chodzi o szukanie biegów.Jestem kierowcą jezdziłem mnóstwo aut i w każdym niezależnie benzyna czy diesel biegi praktycznie płynnym ruchem wchodziły...U mnie nie ma płynności jakby ukierunkowanych ruchów...Co do wymiany??

    A druga sprawa.Masakryczne drgania silnika na luzie. Koło dwumasowe 2 miesiące temu wymienione nie ma przy gaszeniu auta zadnych puków również po wduszeniu sprzegła drgania nie ustępują.Dopiero przygazowanie do ponad tysiąca obrotów niwelują to...Jak mogę sprawdzić czy to poduchy silnuika??? Przy ruszaniu zawsze muszę dodać wiecej gazu inaczej drgania są też duże...Pomózcie koledzy

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Jeżeli lewarek jest luźny to prawdopodobnie masz uszkodzoną kulę przy lewarku zmiany biegów.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Podepne sie pod temat. U mnie galka zmiany biegów nie wraca w swoja srodkowa wyjsciowa pozycje tylko zostaje tam gdzie sie ją zostawi. Co moze byc przyczyną?
    Co do drgań musisz sprawdzić poduszki silnika. Najlepiej na oko jak wyglądają.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatiMatteo Zobacz post
    Jeżeli lewarek jest luźny to prawdopodobnie masz uszkodzoną kulę przy lewarku zmiany biegów.
    Jeśli jest luźny lewarek to nie jest wina kuli, tylko zwykle pęka plastikowe łoże lewarka.
    O luźnym lewarku było dużo na forum, więc bez problemu zapoznasz się z tematem.
    Naprawa niestety trudna, bo od dołu po opuszczeniu wydechu.
    Ale najpierw trzeba problem odpowiednio zdiagnozować, bo przyczyna może być też w zewnętrznym mechanizmie zmiany biegów na skrzyni.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 03-12-2016 o 23:44

  5. #5

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Cytat Napisał luki041 Zobacz post
    Podepne sie pod temat. U mnie galka zmiany biegów nie wraca w swoja srodkowa wyjsciowa pozycje tylko zostaje tam gdzie sie ją zostawi. Co moze byc przyczyną?
    Co do drgań musisz sprawdzić poduszki silnika. Najlepiej na oko jak wyglądają.
    Jeżeli lewarek nie wraca na pozycję neutralną, to masz zapieczony mechanizm wybierający biegi na skrzyni biegów.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 jtd 140km Ti
    Postów
    522

    Domyślnie

    Koledzy lewarek nie lata lużno jak pies ze smyczy...A do wracania też wraca....

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06
  2. Awaria skrzyni biegów (2,4 JTD 140KM 6-biegów)
    Utworzone przez Golab w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 19:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory