Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Przeszywający pisk!

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie Przeszywający pisk!

    Witajcie
    Szukałam wcześniej informacji na podobny temat na forum, ale w 100% nie znalazłam odzwierciedlenia...

    Piszczy. Coś cholernie piszczy, aż uszy bolą.
    Podczas baaardzo wolnej jazdy <30km/h cały czas, przy skręcaniu kół pisk zazwyczaj ustaje, natomiast przy szybkiej jeździe raz na jakiś czas delikatny pisk się pojawi. W momencie gdy nacisnę hamulec - cisza. Dźwięk dochodzi jakby od koła. Tylko nie mogę zdiagnozować czy to przód czy tył... Zazwyczaj rano po odpaleniu jest cisza...

    Klocki: przód jeszcze na ok. 5 tys.; tył nowe.
    Tarcze: z przodu lekki rowek (?), mechanik mówi, że przy następnej wymianie klocków trzeba będzie założyć nowe.
    Zawieszenie: nowe wahacze góra+dół, nowe gumy stabilizatora, na dniach będą robione drążki kierownicze+łączniki (bo dalej stuki..).

    Czy ktoś ma pomysł co to może być? Bo już opadam z sił, co chwilę coś nowego...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Sama sobie odpowiedziałas na pytanie, trzeba sie przejechać na stacje, niech wezmie go na rolki i pohamuje delikatnie, skrecajac to wyjdzie co gdzie i jak. Jezeli klocki sie koncza, to mozliwe ze to przez nie.

    Czesci eksploatacyjne bym nie nazywal "co chwile cos nowego", po prostu wszystko sie konczy. A zwieszenie to wystarczy przed kupnem przejechac sie na stacje, tam od razu wszystko sie odezwie, a jak sie widzi nierownosci to zwolnic, w alfie jak w passacie z aluminowym zawieszeniem, wieksza dziura i pozamiatane.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Pewnie klocki nie odbijają i piszczy.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Sama sobie odpowiedziałas na pytanie, trzeba sie przejechać na stacje, niech wezmie go na rolki i pohamuje delikatnie, skrecajac to wyjdzie co gdzie i jak. Jezeli klocki sie koncza, to mozliwe ze to przez nie.

    Czesci eksploatacyjne bym nie nazywal "co chwile cos nowego", po prostu wszystko sie konczy. A zwieszenie to wystarczy przed kupnem przejechac sie na stacje, tam od razu wszystko sie odezwie, a jak sie widzi nierownosci to zwolnic, w alfie jak w passacie z aluminowym zawieszeniem, wieksza dziura i pozamiatane.
    Z tą stacją to tak nie do końca.. W marcu byłam na jednej cieszącej się bardzo dobrą opinią i wywnioskowali tylko, że górne wahacze do wymiany. Nic o pisku nic nie wspomnieli. Nie zauważyli natomiast padniętych dolnych wahaczy, lekko luźnego drążka, ani padniętych gum stabilizatora. A na drugiej stacji próbowali mi wcisnąć, że stuki są od maglownicy i już chcieli wymontowywać O pisku również cisza. Naczytałam się na forach, że może to rozrząd... Chociaż według mnie to ewidentnie idzie od koła. Na 90% od przedniego. Auto od nowości w rodzinie, przejęłam je jako "następca", także jest z pewnej ręki, aczkolwiek nie mogę się doszukać, co i kiedy było wymieniane...

    Co chwilę po prostu wychodzi coś nowego, ot co, dzisiaj wysiadł mi bas w głośnikach. Żyć nie umierać. Przez to auto spać w nocy nie mogę, bo myślę jaką niespodziankę mi rano sprawi

    P.S. Mówisz zwalniać na nierównościach. Czyli na co dzień musiałabym jeździć po moim ukochanym mieście 20km/h Unreal.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    W takim razie czeka Cie inny samochod, lepiej jakis miejski suv, albo dobry stary suv, polecam autka z forda, mozna brac progi zwalniajace 80km/h i nawet nie czuc.

    Anyway ja bym zobaczyl na klocki, czasem az nie dowierzam, ze ludzie maja tyle problemow, bo ja moim juz przecisnalem 70kkm odkad go mam i... w sumie pierdoły, ktore mogłem sam w garazu naprawic, ale czego sie spodziewac po prawie 14sto letnim aucie...

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    W takim razie czeka Cie inny samochod, lepiej jakis miejski suv, albo dobry stary suv, polecam autka z forda, mozna brac progi zwalniajace 80km/h i nawet nie czuc.

    Anyway ja bym zobaczyl na klocki, czasem az nie dowierzam, ze ludzie maja tyle problemow, bo ja moim juz przecisnalem 70kkm odkad go mam i... w sumie pierdoły, ktore mogłem sam w garazu naprawic, ale czego sie spodziewac po prawie 14sto letnim aucie...
    Może poprzedni właściciel dbał.. Wychodzę z założenia, że jak podstawy doprowadzi się do ładu to służyć będzie, zwłaszcza, że ma dopiero 106 tys. przejechane... Czyli obaj Panowie stawiacie na klocki? Niby przód jeszcze na 5. tys... Ale zaufam tym, którzy bardziej się znają.

    Ford ma beznadziejne blachy - podziękuję

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    Wymień klocki i koniecznie sprawdź stan zacisków, bo jak ktoś napisał - może są zapieczone i nie odbijają do końca

    Jest 156 2,0 TS, miała być GTV V6 2,0 TB, a jest ... kolejna 156 V6

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Czyli nie mam się bać, że to rozrząd?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Aster156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Ford Ka MKII, Citroen C3 II
    Postów
    838

    Domyślnie

    co ma pisk w kołach do rozrządu...

    Jest 156 2,0 TS, miała być GTV V6 2,0 TB, a jest ... kolejna 156 V6

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar oosia
    Dołączył
    01 2015
    Auto
    Giulietta 1.4 170KM, 2014
    Postów
    102

    Domyślnie

    Nie uwierzysz, ale na innych forach przy tego typu tematach było: rozrząd, pasek klinowy, no i klocki.. Bo chyba nic innego poza tym piszczeć nie może. W każdym razie na odpalonym silniku na luzie, przy silniku żadnych pisków nie słychać... Dlatego raczej to od kół i według mnie to właśnie z tych okolic..

Podobne wątki

  1. Pisk JTD
    Utworzone przez domino281 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 14:09
  2. [159] Pisk w kole
    Utworzone przez dakar00 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 19:53
  3. Pisk
    Utworzone przez tryton w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 17:51
  4. pisk
    Utworzone przez milkyyyy w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 14:03
  5. Pisk po uruchomieniu
    Utworzone przez k2krzys w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory