Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 110

Temat: Pomocy Maxs obroty i wszędzie olej !!!

  1. #81
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Napisałem przecież ze nie nazwałeś go tak. Ale zgodzisz się chyba że dziura w tłoku zwróciłaby uwagę kolegi. Mam na myśli że coś działaby się z silnikiem. Poza tym żeby się dziura w tłoku zrobila musiał lac i to konkretnie wtrysk a wtedy byłyby wcześniej objawy lania wtrysku. Więc to nie dziura w tłoku lub inna usterka spowodowała rozbieganie. Skoro jesteś mechanikiem to po opisie kolegi powinieneś wiedzieć raczej z czego się to zrobiło. Posal wyraźnie ze po regeneracji miał problemy z turbina. A skoro regenerowana turbina po 3 czy 2 latach się rozleciała to jak to wytłumaczyć? Poprawnie przeprowadzona regeneracja?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    Żeby wszystko było jasne ja nie chwalę przeprowadzonej u autora regeneracji tylko chciałem napiętnować sposób myślenia że tylko oryginalne części są dobre a regeneracja lub zamiennik już nie co jest notorycznie opisywane na tym forum, turbina zanim się rozbiega z reguły zużywa durze ilości oleju, poza tym kolega w tytule pisze że max obroty i cały silnik w oleju więc skąd wziął się olej na zewnątrz jednostki napędowej? Przy dziurze w tłoku wywala bagnet i olej jest wszędzie dziury nie widać więc jak miała by zwrócić czyjąś uwagę, oczywiście to jest tylko gdybanie do tego nie ma nic wspólnego z założonym tematem więc z mojej strony to tyle.

  2. #82
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Masz rację można pisać wiele. Fakk jest taki że kolega prawdopodobnie stracił silnik. Poczekajmy i zobaczymy jakie szkody .

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    A skąd wiesz, może właściciel nie dbał o wymianę oleju na czas, może pałował na zimnym, może mechanik w warsztacie co wymieniał turbo nie oczyścił sitka na zasilaniu turbiny w olej, a może silnik się nie rozbiegał z powodu turbo tylko dziury w tłoku powodów może być mnóstwo nie można winnic wyłącznie złej regeneracji choć prawdę mówiąc 800pln za regenerację tego turbo to bardzo mało ja płaciłem chyba 1700 o ile pamiętam.
    Widzę kolego że z góry zbyt dużo zakładasz nie czytając ze zrozumieniem. A więc jak już wspomniałem samochód mam od ponad 9 lat i nie jedne żeby na nim zjadłem co do mechaniki też ciemny nie jestem ponieważ dużo staram się zrobić sam i kolejna sprawa co do oleju i pałowanie na znym może jak by cofnąć się z 15 lat do tył za kawalera ale nie teraz będąc ojcem 2 dzieci. Auto było używane sporadycznie przez okres ostatnich 3 lat oleje filtry rozrząd itd itd. zawsze rozbilem na czas co do ubytku oleju od wymiany do wymiany ubywało maks 150 ml może nawet nie. Co do turbo również podjęłam działania ponieważ turbo 2 miesiące po regeneracji i wydawało gwizdy i było zapocone pojechałem do mechanika który stwierdził że to norma kolejna sprawa jaka mnie spotkała a która również już tu pisałem to w zeszłym roku jadąc nad morze wyświetlił mi się błąd od turbiny PO237 poczym robiła się turbo dziura i to również było sprawdzone czujnik doładowania nowy plus smarowanie i sprawdzenie geometria ! I może jak bym ją jeździł dalej autem zauważył bym że coś jest nie tak ale autem w tygodniu robiłe maks 150 km . Dziura w tłoku ? Wystarczy odma i podciśnienie ci wypchnie bagnetem olej sam to przerabiałem w poprzednim aucie! Głównym powodem tego co się stało jest turbo ! Dało pod ciśnienie na tłoki i olej poszedł miarką ! Na wtorek niby powinienem się dowiedzieć jak sprawa wygląda mam nadzieję że silnik zbyt mocno nie dostał u że zostanie bo ma miarce (bagnecie) jeszcze łapało jakieś niecałe 0.5 cm .

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał sAweK Zobacz post
    Widzę kolego że z góry zbyt dużo zakładasz nie czytając ze zrozumieniem. A więc jak już wspomniałem samochód mam od ponad 9 lat i nie jedne żeby na nim zjadłem co do mechaniki też ciemny nie jestem ponieważ dużo staram się zrobić sam i kolejna sprawa co do oleju i pałowanie na znym może jak by cofnąć się z 15 lat do tył za kawalera ale nie teraz będąc ojcem 2 dzieci. Auto było używane sporadycznie przez okres ostatnich 3 lat oleje filtry rozrząd itd itd. zawsze rozbilem na czas co do ubytku oleju od wymiany do wymiany ubywało maks 150 ml może nawet nie. Co do turbo również podjęłam działania ponieważ turbo 2 miesiące po regeneracji i wydawało gwizdy i było zapocone pojechałem do mechanika który stwierdził że to norma kolejna sprawa jaka mnie spotkała a która również już tu pisałem to w zeszłym roku jadąc nad morze wyświetlił mi się błąd od turbiny PO237 poczym robiła się turbo dziura i to również było sprawdzone czujnik doładowania nowy plus smarowanie i sprawdzenie geometria ! I może jak bym ją jeździł dalej autem zauważył bym że coś jest nie tak ale autem w tygodniu robiłe maks 150 km . Dziura w tłoku ? Wystarczy odma i podciśnienie ci wypchnie bagnetem olej sam to przerabiałem w poprzednim aucie! Głównym powodem tego co się stało jest turbo ! Dało pod ciśnienie na tłoki i olej poszedł miarką ! Na wtorek niby powinienem się dowiedzieć jak sprawa wygląda mam nadzieję że silnik zbyt mocno nie dostał u że zostanie bo ma miarce (bagnecie) jeszcze łapało jakieś niecałe 0.5 cm .
    To co napisałem to nie było stwierdzenie tylko pytania retoryczne, nie bierz sobie do serca one dotyczyły dyskusji którą w sumie niepotrzebnie ciągnąłem, jeżeli to cię uraziło to przepraszam.

  5. #85
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,236

    Domyślnie

    sAweK, czy przed awarią zauważyłeś jakieś objawy? tzn. zwiększony pobór oleju czy też jakieś niepokojące odgłosy? pytam, bo u mnie też turbo zapocone i ubywa jakieś pół litra od wymiany do wymiany co 10tys. A mechanik - jeździć i obserwować..... to sprawdzam częściej poziom oleju.

  6. #86
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    To co napisałem to nie było stwierdzenie tylko pytania retoryczne, nie bierz sobie do serca one dotyczyły dyskusji którą w sumie niepotrzebnie ciągnąłem, jeżeli to cię uraziło to przepraszam.
    Poprostu nie dales sobie powiedzieć o czym pisałem i co przyznał sam poszkodowany ze przyczyna było turbo. Ale fakt dyskusja była niepotrzebna.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  7. #87
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    To co napisałem to nie było stwierdzenie tylko pytania retoryczne, nie bierz sobie do serca one dotyczyły dyskusji którą w sumie niepotrzebnie ciągnąłem, jeżeli to cię uraziło to przepraszam.
    Jest ok kolego

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    sAweK, czy przed awarią zauważyłeś jakieś objawy? tzn. zwiększony pobór oleju czy też jakieś niepokojące odgłosy? pytam, bo u mnie też turbo zapocone i ubywa jakieś pół litra od wymiany do wymiany co 10tys. A mechanik - jeździć i obserwować..... to sprawdzam częściej poziom oleju.
    No właśnie nic nie dawało żadnych oznak orucz tego że od czasu do czasu jak przycisnąłem do ponad 120 km to wywaliło błąd PO237 i robiła się dziura po wymianie czujnika niby już błąd praktycznie się nie powtarzał co do oleju jak pisałem wyżej również nie brał stan był ok wszystkich płynów !
    Od wymiany do wymiany nigdy nie musiałem robić dolewki ponieważ zawsze trzymał jeden poziom olej ! Jedynie co mógło na to skierować to gwizdanie turbiny , zapocone rura i błąd PO237 który powodował turbo dziurę nic więcej nie zauważyłem. Jedyną jeszcze sprawa jaka mnie zastanawia jak już auto nie mogło wkręcić się na obroty to terkotanie które zaczął wydawać przez jakieś 20 s i po tym czasie obroty poszły na maksa więc jeśli terkotanie wyszło od strony turbiny to na to trzeba zwrócić uwagę i w razie czego na nim zgasić auto nie czekając i nie popełniając mojego błędu !

  8. #88
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sAweK
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kalisz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8V 120 km.
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek156 Zobacz post
    Poprostu nie dales sobie powiedzieć o czym pisałem i co przyznał sam poszkodowany ze przyczyna było turbo. Ale fakt dyskusja była niepotrzebna.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
    A więc dzisiaj się dowiedziałem że silnik jest szrot nie wiem co poleciało w sobotę się dowiem dzisiaj go już wyciągają z auta! Licząc całość czyli turbina rozrząd oleje itd. plus robocizna ciężko będę musiał śl się zamknąć w 4 tysiącach

  9. #89
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Szkoda. Ale to było do przewidzenia niestety. Zmiana silnika?

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar xrobcio
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 16V 150HP
    Postów
    167

    Domyślnie

    Ile za kompletnego dobrego 2.4 trzeba dac?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Pomocy obroty w mojej 2,5 v6
    Utworzone przez ToySoldier0 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 12:50
  2. [145] POMOCY nie równe obroty
    Utworzone przez mazi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 00:54
  3. pomocy!!!obroty!!!!
    Utworzone przez tomek w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 22:35
  4. Szalejące obroty!!!!!!!!!!!!!!!!!pomocy
    Utworzone przez Xercom w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2009, 21:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory