Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Falująca moc - przyspieszenie. Czy to normalne????

  1. #1
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie Falująca moc - przyspieszenie. Czy to normalne????

    Pare razy już stawiałem te pytanie.
    Więc powtórze:
    Chodzi mi o dziwne zachowanie podczas przyspieszania- 2.4 jtd 136KM
    do 2.5 tys.obr przyspiesza normalnie, do 3 tyś.obr ma muła - wyrażnie nie idzie, powyżej 3 tys.obr idzie najlepiej - drugie zycie.
    Turbina po regeneracji - doładowanie 1.5bar+1bar atmosferyczne ( wedlug Fesa) na wskażniku 1.3 bara.
    Może sie spotkaliscie z czyms takim a może to normalka w JTD. Wczesniej śmigalem 1.8 ts i 145 quadrofoglio i wiadomo tam jest inaczej.
    Pomuszta

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    U mnie jest podobnie i to widać na wykresie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	turbina3.JPG
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	119.6 KB
ID:	62621
    czy ktoś może zrobić u siebie podobny test i wrzucić ale wyrazić swoje zdanie na temat nie równego ciśnienie doładowania i ciągłej regulacji zaworu overboost - brak równomiernego doładowania odzwierciedla się spadkiem ciągu w niektórych zakresach obrotów.
    Kolego zrób loga na 5 biegu od około 70 km/h i pedał gazu do końca.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  3. #3
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Tak naprawde to podobno jest to normalne bo turbina ma zmienną geometrie łopatek ale 2.4 10V chyba nie mają.
    U mnie wykresy nic nie mówią- jeszcze dodam ze u mnie pedal gazu nie zawsze otwierał na 100%.
    Teraz jest niby lepiej ale problem został. Mniej odczuwalny ale jest. Mysle ze przejade sie do turbiniarza i dowiem sie ciut wiecej. jeszcze nikt sie nie odezwał że ma podobnie- jesteś pierwszy. Mój Fes w ogóle nie pokazuje overboost i własnie dlatego któryś znas ma zmienne geometrie łopatek. Musimy poczekać. Wykresy zrobie i wrzuce w sobote

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kobylnica, Gniezno, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM Distinctive Premium Q-Tronic + wyścigowa terenówka czyli firmówka
    Postów
    727

    Domyślnie

    zrób wykresy ciśnienia turbiny, ciśnienia paliwa na listwie, przepływu powietrza ale każdy z osobna razem z prędkością obrotową silnika i zobacz na czym widzisz spadek w okolicach obrotów w których czujesz spadek mocy. Ja tak przynajmniej zrobiłem i stąd wiem że coś się dzieje z turbiną tylko nie wiem czy to normalne czy może coś trzeba delikatnie wyregulować lub coś wyczyść.
    Jeśli chcesz być kimś - kup VW, jeśli jesteś kimś - jeździsz Alfą Romeo.

  5. #5
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    U mnie na pewno wariuje regulator paliwa. Ma własnie takie skoki w dól. Bede niedługo u kolesia(sobota) który o turbinach wie sporo.
    Najwyżej ją wyciągne i zobacze jak Nasi regenerują .

  6. #6
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Miałes racje coś ,sie dzieje z turbiną. Przewód do gruchy niby o.k - wstepnie bez dziur,przetarc. Na postoju zawór jak dla mnie bardzo powoli sie otwiera i przy depnieciu uchyla sie powoli , nagle otwiera sie szybciutko. Dziś wyjmowałem pompe paliwa i było kupe syfu(pompa chodzi cichutko). Wyczysciłem ale problem pozostał- raz idzie jak głupia a raz niestety ma swoje przydławki i znowu ma strzałe powyżej 3 tys.obr. Wymieniłem również regulator wysokiego cisnienia.
    Może znajde chwile czasu i pojade na obozową (wawa) na diagnoze

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Turbina wtej wersji ma zmienną geometrie tylko sterowanie takie nijakie,steruje nią podcisnienie wytwarzane przez ją samą a nie komputer.

    - - - Updated - - -

    Zanim zaczniesz grzebać przy turbo kolejny raz to sprawdż wtyczke od pedału gazu, kiedy ma delikatny luz daje podobne wrażenie,już to przerabiałem.

  8. #8
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    ooooo. Powiedz TIO_2007 gdzie ona jest. W schowku?????

  9. #9
    Tomulus
    Gość

    Domyślnie

    Zapomniałem napisac. Problem w falowaniu mocy był banalny. Wezyk sterujacy turbiną. Był luzny i puszczał.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Po stronie pasażera w nogach jest taka skrzynka a wniej komputer i mnóstwo kabli, jeden z nich jest od gazu,który to musisz znależć sam bo już nie pamietam.

Podobne wątki

  1. [156] Falująca praca wentylatora kabinowego
    Utworzone przez bart85 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2014, 01:01
  2. Falująca i dławiąca Alfa 156
    Utworzone przez Luk1989 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 17:57
  3. Falująca wskazówka poziomu paliwa JTD
    Utworzone przez lokers w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 19:25
  4. Falująca temperatura
    Utworzone przez raps88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 08:42
  5. Ubywający płyn chłodniczy i falująca temperatura
    Utworzone przez raps88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory