Strona 21 z 28 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 275

Temat: czujniki poziomowania lamp xenon

  1. #201
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,041

    Domyślnie

    z tego co pamietam to nie, jest pod lekkim katem ale w ktora strone to CI z glowy nie powiem.

    generalnie czujnik na przod mechanicznie, pinout I przynajmniej statyczna charakterystyka kat->napiecie jest identyczna jak w tylnym (mierzylem jak je mialem jeszcze niezamontowane), podejzewam ze roznia sie filtrem elektrycznym, czyli bedzie dzialal ale nie wiem czy np nie troche za wolno albo za szybko.

    mysle ze u Ciebie problem moze byc taki ze czujnik masz ustawiony poza zakresem I dlatego nie bylo reakcji. ustawienie przedniego jest wymuszone (nie da sie regulowac) I mniej wiecej pokazuje 2-2.5V w autach w jakich grzebalem (2.5V to srodek zakresu). tylny natomiast trzeba ustawic ramieniem mniej wiecej na taka wartosc (albo mierzysz, ale wygodnie MESem podladac, tym bardziej ze w nastepnym kroku jest I tak potrzebny). jak to zrobisz, to puszczasz kalibracje (auto na rownym, bez dodatkowych obciazen itp), czyli wpisanie do kompa xenonow wartosci normalnej z czujnikow. po tym ustawiasz reflektory recznie srubami regulacyjnymi, w domu na oko, a potem najepiej podjechac na stacje kontroli pojazdow I tam za free Ci to ustawia z przyzadem.

    inna mozliwosc (u mnie tak bylo) jest taka ze wtyczka jest zasniedziala - ja musialem odcinac ta pierwsza ktora dorabialem I wlutowalem kolejna I dopiero ruszylo (z tego co widzialem takie same sa np w instalacji czujnikow parkowania, w niektorych silnikiach (np TBI) tez chyba w 2 miejscach przy silniku). diagnoze mozesz zrobic miernikiem na wtyczce 6 pinowej przy lewym reflektorze, o ile pamietam ma byc po kolei 1,2,3 przedni sensor odpowiednio +5V, sygnal z czujnika (zmienne od kata napiecie ok 2.5V+-) I masa, piny 4-6 to samo tylko tylny czujnik.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 03-04-2017 o 10:49
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #202
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Mam 159 z 2008r. Nie posiadam w niej lamp ksenonowych, sprysków w zderzaku również brak. Ale posiadam ten czujnik poziomowania lamp przy przednim górnym wahaczu(nie wiem czy z tyłu też jest, nie patrzyłem), w aucie nie mam również pokrętła od regulacji świateł. Czy możliwe, że samopoziomowanie świateł występowało również dla wersji ze zwykłymi lampami ?

  3. #203
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Chyba nie. Skoro nie ma regulacji lamp w środku to jestem prawie pewien ze coś było kombinowane. Raczej w ta stronę ze lampy i zderzak wymienione na zwykle.

  4. #204
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,041

    Domyślnie

    Cytat Napisał loggik12 Zobacz post
    Mam 159 z 2008r. Nie posiadam w niej lamp ksenonowych, sprysków w zderzaku również brak. Ale posiadam ten czujnik poziomowania lamp przy przednim górnym wahaczu(nie wiem czy z tyłu też jest, nie patrzyłem), w aucie nie mam również pokrętła od regulacji świateł. Czy możliwe, że samopoziomowanie świateł występowało również dla wersji ze zwykłymi lampami ?
    niemożliwe - system poziomowania xenonów - tzn czujniki są podpięte tylko w przypadku xenonów, do 6 pinowego złącza F010B w lewym xenonie, który jest masterem i steruje też prawym. w przypadku H7 masz całkowicie inny system, czujników nie byłoby gdzie podpiąć, natomiast jest pokrętło regulacji wysokości które podłączone jest pod obie lampy.


    na 99% auto miało przygodę, handlarz albo nie mógł na szybko znaleść przodu z auta z xenonami albo chciał zaoszczędzic, i włożył zderzak/lampy ze zwykłej wersji.
    dekodowałeś VIN w ePerze?

    zaglądnij jeszcze czy masz w skrzynce w komorze silnika włożony przekaźnik T17 (od pompki spryskiwaczy reflektorów), choć mogli go też wyjąć więc jeśli nie ma to nic nie znaczy, ale jeśli jest to kolejny dowód że był xenon. Następnie oglądnij zbiornik płynu spryskiwaczy - chyba wystarczy trochę odkręcić lewe nadkole z przodu - czy są 2 pompki czy 1 - jeśli 2 to na pewno miałeś spryskiwacze reflektorów, jeśli 1 to moze przy stłuczce zbiornik się uszkodził i wymienili.
    Pokazuje Ci brak płynu do spryskiwaczy? wg mojej wiedzy taka opcja jest seryjnie tylko gdy masz spryskiwanie reflektorów.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 14-05-2017 o 10:44
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #205
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niemożliwe - system poziomowania xenonów - tzn czujniki są podpięte tylko w przypadku xenonów, do 6 pinowego złącza F010B w lewym xenonie, który jest masterem i steruje też prawym. w przypadku H7 masz całkowicie inny system, czujników nie byłoby gdzie podpiąć, natomiast jest pokrętło regulacji wysokości które podłączone jest pod obie lampy.


    na 99% auto miało przygodę, handlarz albo nie mógł na szybko znaleść przodu z auta z xenonami albo chciał zaoszczędzic, i włożył zderzak/lampy ze zwykłej wersji.
    dekodowałeś VIN w ePerze?

    zaglądnij jeszcze czy masz w skrzynce w komorze silnika włożony przekaźnik T17 (od pompki spryskiwaczy reflektorów), choć mogli go też wyjąć więc jeśli nie ma to nic nie znaczy, ale jeśli jest to kolejny dowód że był xenon. Następnie oglądnij zbiornik płynu spryskiwaczy - chyba wystarczy trochę odkręcić lewe nadkole z przodu - czy są 2 pompki czy 1 - jeśli 2 to na pewno miałeś spryskiwacze reflektorów, jeśli 1 to moze przy stłuczce zbiornik się uszkodził i wymienili.
    Pokazuje Ci brak płynu do spryskiwaczy? wg mojej wiedzy taka opcja jest seryjnie tylko gdy masz spryskiwanie reflektorów.

    A więc tak wiem, że auto było lekko uderzone w przód i zderzak jest na bank wymieniony, a lewy błotnik maźnięty. Brak płynu do sprysków pokazuje na wyświetlaczu. Czy są dwie pompki to już sam nie wiem. Kiedyś zaglądałem tam, bo leciało mi z pod gumy przy zbiorniku na którą jest zamontowana pompka, ale już nie pamiętam ile ich jest. Z tego co wiem to lampy chyba nie były wymieniane, raczej tak mi się wydaje. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20170514_115350.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	73.2 KB
ID:	228454Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20170514_115414.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	228455

    Oto fotki moich lamp. To jest xenon ? czy jak? Wiem, że mam wsadzone zwykłe żarówki h7.

  6. #206
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Nie, to zwykłe lampy. Wszystko wskazuje na to, że jednak one tez oberwały i wymienili na zwykłe.

  7. #207
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,041

    Domyślnie

    klosz wygląda na H7 - w H7 soczewka jest głębiej osadzona niż w xenonie, a tu właśnie tak wygląda. natomiast na drugim zdjęciu widać tą płaską 6 pinową wtyczkę F010B, tyle że niektóre lampy H7 miały miejsce do wpięcia, tyle że bez pinów - wypnij ją i oglądnij czy jest pusto. poza tym pod lampa muszą być przetwornice, Ty ich zapewne nie masz.

    w każdym razie, zmiana na xenony byłaby łatwa u Ciebie bo wszystko masz, pisałeś że łącznie z czujnikami poziomowania i panelem pod xenony (bez regulacji wysokości), więc w razie czego dołożyć to banalna robota - tylko zdobyć lampy w przyzwoitym stanie i choćby dołożyć spryski na mijania - ludzie robili tak na forum. xenon a H7 w 159 to wielka różnica w świeceniu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #208
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Odłączyłem tą kostkę, tak jak mówiłeś i w lampie jest ona pusta. Tak panel, jest czujniki tego poziomowania też niby są. No coś było kombinowane. Mam jeszcze coś takiego, że wgl nie mogę wyłączyć postojówek. Palą się cały czas po odpaleniu auta. A że się jeszcze tak spytam, za ile można wyrwać już te xenon lampy ? Nie można byłoby zmienić w tych zwykłych soczewki tylko ?

  9. #209
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,041

    Domyślnie

    Xenony w dobrym stanie to ok 600-800 za lampę, ale też trzeba uważać bo na alledrogo czy olx nie brakuje kombinowanych lamp klejonych/popękanych, jakiś modyfikowanych anglików za takie pieniądze.
    Zwykłych nie bardzo przerobisz na xenony, po pierwsze brak przetwornic i właściwego systemu poziomowania (ten w H7 jest całkiem inny), po drugie lampa xenonowa jest inaczej osadzona - tzn soczewka i ten srebrzony plastik który widzisz z zewnątrz są z jakieś 2 cm bliżej szkła relfektora, nie wejdzie to. Do H7 HID ale nie będziesz miał legalnego zestawu i zawsze policjant może zabrać dowód (jak się kapnie) czy diagnosta nie podbije przeglądu, nie wspominam o problemach gdybyś brał udział w jakimś poważnym wypadku (typu ranni lub gorzej). Tylko ori lampy xenonowe i muszą być spryski dołożone, wtedy będzie tip top. U Ciebie łatwa robota - wyobraź sobie że ja nie miałem wiązek i musiałem wszystko dorabiać (jeszcze na fourm byłem pierwszym który to robił w 159 więc zajęło mi to kupę czasu, i dopiero wg mojego manuala kilku dokładało u siebie wiązki, xenony, czujniki, spryski itp)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-05-2017 o 21:03
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #210
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Okey, wielkie dzięki za informacje. Trochę szkoda, że xenon był, ale już nie ma;/ to że uderzona to wiedziałem. Kiedyś może pomyślę o powrocie do serii ale narazie na tą chwilę mam kilka innych rzeczy w planach. Pozostaje mi chyba jeszcze trochę poeksperymentować z lepszymi żarówkami.

Podobne wątki

  1. Czujnik poziomowania lamp ksenonowych
    Utworzone przez Borson w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 19:20
  2. Dźwigienka poziomowania Xenon pilnie kupie
    Utworzone przez adriang6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-01-2015, 15:21
  3. Reflektory BI-XENON do Giulietty + czujniki poziomowania!
    Utworzone przez camil w dziale Sprzedam części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 00:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory