Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Alarm is not available

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Black73
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Brera 2.4 JTDM 220KM 500Nm
    Postów
    6

    Domyślnie Alarm is not available

    Od zakupu Brery borykam się z komunikatem który pojawia się zaraz po włożeniu kluczyka do stacyjki. Kontrolka po upływie niecałej minuty gaśnie i nic się nie dzieje jednak drażni oko na starcie Co dziwne, to nawet na wyświetlonym komunikacie Brera pali bez problemu. Z tego co się doczytałem, to ponoć jest problem z rozpoznaniem kluczyka. Na zapasowym jest to samo. Sporadycznie komunikat się nie pojawia. Podejżewam że problem jest bardziej z gniazdem w które wkłada się kluczyk niż z samym kluczykiem. Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem będę zobowiązany za konkretną informację.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    Alarm dezaktywuje się poprzez otwarcie centralnego z pilota i gdy wkładasz go już do gniazda alarm jest wyłączony. Komunikat wskazuje na nie uzbrajanie się alarmu, a nie jak sugerujesz problem z wyłączeniem. Sprawdź czy się poprawnie uzbraja i czy działa. Jak nie masz komunikaty o otwartych maskach , klapach czy dziwach to może problem jest z komunikacja z syrenka alarmowa lub czujką objętościowo-przechyłową.
    Jest jeszcze opcja "szukaj" bo temat jak pamiętam to już był o alarmie.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Black73
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Brera 2.4 JTDM 220KM 500Nm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wygląda że alarm działa prawidłowo, tzn. jak otworzę drzwi z kluczyka to wyje, syrena jest więc też ok.
    Co do samego komunikatu, to jest on adekwany do sytuacji, skoro po wyłączeniu pisze że alarm nie jest dostępny
    Nie doczytałem się aby ktoś już opisał taki przypadek inaczej nie zakładałbym nowego wątku.
    Czy stan aku może mieć też wpływ na tego typu problem ?
    Jak sprawdzić czy prawidłowo działa czujka objętościowo-przechyłowa ?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Black73
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Brera 2.4 JTDM 220KM 500Nm
    Postów
    6

    Domyślnie

    Problem cały czas aktualny.
    Zauważyłem jeszcze że jak wyłączę alarm i po dłuższym upływie czasu włożę kluczyk do stacyjki to wtedy komunikat się nie pojawia.
    Nie mogę przecież za każdym razem czekać 3min po wyłączeniu alarmu żeby nie widzieć tego wku... komunikatu
    Może ktoś poleci jakiegoś dobrego elektryka najlepiej z Gdańska.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    na początek dezaktywuj alarm w body np MES

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Tuchola
    Auto
    159SW 1.9 16v jtdm 150km
    Postów
    52

    Domyślnie

    u mnie również pojawił się ten sam problem, czyli komunikat alarm is not available. podejrzewam, że jakaś czujka padła. będę w weekend podłączał auto do kompa to dam znać czy coś w tej sprawie udało się zrobić

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Odświeżę stary temat. Otóż ostatnio w mojej Alfie 159, kiedy zamykam auto alarm się uzbraja (dwa piknięcia), po czym jeszcze raz piknie i się dezaktywuje. Kiedy wsiądę z powrotem do auta na blacie wyskakuje mi błąd taki jak wyżej opisany : " alarm not available " . Czy ktoś już uporał się z tym problemem?

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Również borykam się z tym problemem. Samochód zamyka się z jednym piknięciem (czyli tak jak powinno być), a po chwili pika po raz drugi sygnalizując problem z dokończeniem procedury uzbrajania alarmu. Po wyłączeniu czujnika objętościowego guzikiem w podsufitce wszystko jest jak trzeba - samochód zamyka się z jednym piknięciem, więc to chyba z tym czujnikiem jest problem. Jutro do niego zajrzę, ale może wiecie jak go sprawdzić żeby mieć pewność przed ewentualną wymianą? Multimetr?

  9. #9
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Wybaczcie post pod postem, ale nie mogę już edytować tego pierwszego.

    Demontaż, czyszczenie i ponowne złożenie czujki w podsufitce nie przyniosło żadnego skutku. Do tego ostatnio dorwałem kabel zdolny do połączenia się z CAN i odczytałem jeden błąd owego czujnika (zdjęcie w załączniku). Przeglądałem już oferty na Allegro, ale wcześniej wolałbym się upewnić czy to na pewno jego wina.

    Po co wyłączać alarm w MES (jak to sugerował użytkownik @interside)?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	68.2 KB
ID:	212216  

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie

    Sukces! Zamówiłem na Allegro używaną lampkę, przeszczepiłem część z czujkami do mojej obudowy, poskładałem w całość i voila, alarm wrócił! Brak błędów, podwójnego pikania przy zamykaniu samochodu, alarm wyje zarówno przy wkładaniu ręki przez otwartą szybę, jak i przy próbie podnoszenia samochodu na lewarku.
    Jestem więcej niż zadowolony bo problem z alarmem dołował mnie od momentu zakupu samochodu.

Podobne wątki

  1. [75] Alarm
    Utworzone przez amigas w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 13:55
  2. alarm
    Utworzone przez KlaudioOs w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-11-2010, 00:41
  3. [166] Alarm
    Utworzone przez smuz w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 08:13
  4. [166] Alarm
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 18:11
  5. Alarm w 146
    Utworzone przez kozi_Lukasz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory