Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Gulietta - krótki pisk podczas ruszania

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Gulietta
    Postów
    3

    Domyślnie Gulietta - krótki pisk podczas ruszania

    Witajcie,
    Jestem szczęśliwym posiadaczek Giulietty. Z autem ogólnie odpukać nic się nie dzieje aczkolwiek od kilku dni pojawił mi się dziwny pisk. Pisk pochodzi jakby z okolic lewego przedniego koła. Jest dość intensywny, króciutki, dosłownie sekunda i cisza. Nie pojawia się nigdy podczas jazdy a jedynie przy ruszaniu i nigdy mi nie piszczało jeszcze na wyprostowanych kołach. Pisk jest jedynie podczas na skręconych kołach i nie ma znaczenia promień, mogą być nawet lekko skręcone. Nie mam za wielkiego doświadczenia z tym autem dlatego chciałbym Was prosić o pomoc bo być może to jakaś typowa przypadłość modelu. Z góry ślicznie dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Może być to pisk z klocków hamulcowych... można sprawdzić czy masz zabrudzone elementy tłoczka i jarzma / czy są dobrze dokręcone /.Tam jest tzw. zacisk pływający , bardzo ważny jest jego stan i czystość.Czy to występuje w trybie Dynamik czy również i w Normal..itd.Czy tarcza się nadmiernie grzeje..?? Poczytaj sobie np. tu
    http://autokult.pl/10588,awarie-zacisku-hamulcowego

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Gulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedź. A więc tak, tryb pracy nie ma znaczenia, pisk pojawia się w trybie Dynamic jak i Normal. Grzania tarczy nie sprawdzałem mówiąc szczerze, dziś się temu przyjrzę. Pisk dochodzi właśnie jakby z koła i teraz tak się zastanawiam że hamulce też są jakieś słabe więc to może to. Wolałem zapytać bo szukając wcześniej rozwiązania i przeglądając forum, trafiłem na posty które mówiły że może to być górna tuleja wahacza ale z drugiej strony gdyby to była tuleja wahacza to piszczało by głównie na nierównościach a nie przy ruszaniu. Pisk przy ruszaniu musi być związany albo z łożyskiem/piastą, co raczej wykluczam albo właśnie z układem hamulcowym. No nic, w piątek po pracy zabieram się za rozbieranie auta bo mam warunki i umiejętności odpowiednie i zobaczymy co mu tam piszczy. Dam na pewno znać co było przyczyną (o ile ją znajdę )

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    zanim rozkręcisz pół samochodu poproś inną osobę aby zlokalizować co tak piszczy.Ty w kabinie , ona na zewnątrz przy kole.Prędkość auta nie ma znaczenia więc możesz to robić wolno na skręconych kołach lub auto na podnośnik i pokręcić kołem.Podziel się co było jak już znajdziesz..

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Gulietta
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ok, tarcze i klocki wymienione ale to nie one są przyczyną. Pisk, na 99% dochodzi z połączenia zwrotnicy z wahaczem. Kiedy kręci się kierownicą, zwrotniza obraca się w wahaczu i wtedy jest ten pisk.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Leszno
    Auto
    Gulietta 1,4 T MA 170 KM
    Postów
    1,008

    Domyślnie

    Jedyne miejsce połączenia zwrotnicy z wahaczem to sworzeń zwrotnicy.Może wybij sworzeń i sprawdź jego stan ..może guma zabezpieczająca smarowanie sworznia jest uszkodzona i dostała się tam woda i trze metal o metal choć jeszcze nie ma luzu.Prawdę powiedziawszy trudno tak na odległość ..może inni koledzy coś doradzą .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emaps.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78.3 KB
ID:	225726

    https://forum.vw-passat.pl/archive/i.../t-104338.html
    Ostatnio edytowane przez andrzejm36 ; 06-04-2017 o 16:34

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 14:36
  2. [159] 159 - Stukanie podczas ruszania
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 09:49
  3. [145] Drganie podczas ruszania
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 18:20
  4. Krótki "pisk" silnika przy odpalaniu
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2012, 13:08
  5. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory